GRAUŽAMIE BURKĀNI

Veselīga un garšīga uzkoda pa ceļam un viesībās!
100g Latvijas lauku labumu

Login:
Password:
Nav paroles? Reģistrējies te!
AktuāliPar mumsKontaktiProduktiVakances

Par mums

Uzņēmuma vēsture


1666. gadā Berghofu muižu (mūsdienu Saulkalnes apvidū), kur atradās arī Kauliņu (Ezerkauliņu) mājas nopērk Rīgas pilsēta.  Rīgas muiža iznomāja zemniekiem zemi. 1912. gada 17. septembrī  Rīgas pilsētas muižu valde noslēdz kontraktu par  Ezerkauliņu gruntsgabala pārdošanu par 6500 rubļiem.   Vairākas paaudzes  Ezerkauliņos nodarbojušies ar zemkopību, lopkopību un zvejniecību Daugavā.  Ezerkauliņu mājas pēc Rīgas HES uzcelšanas  appludināja.

Lai saglabātu Ezerkauliņu vārdu, 1997. gadā Ezerkauliņi saimnieku mazmazmazbērni deva savai jaundibinātai zemnieku saimniecībai vārdu Ezerkauliņi.

Sākotnēji visi dārzkopības darbi tika veikti ar rokām. Pakāpeniski ir iegādātas lauksaimniecības zemes, ēkas, siltumnīcas. Iegādāta jauna tehnika un dārzeņu pārstrādes iekārtas. Katrai  no nozarēm  ir izveidoti atsevišķi uzņēmumi, kas turpina un attīsta ZS Ezerkauliņi iesākto. 

2005. gada nogalē tika izveidota kooperatīvā sabiedrība “Baltijas dārzeņi”, kas veic dārzeņu iepirkumu, konsultē audzētājus, plāno audzējamo kultūru apjomus un šķirnes. Paplašinot darbību, 2009. gadā tika iegādāta  saimniecība SIA “Sabiedrība Mārupe”.

  • Apsaimniekojam vairāk kā 2500 ha lauksaimniecības zemes. (2016. gada dati)
  • Gadā izaudzējam 50000 tonnas lauksaimniecības produkcijas. (2015. gada dati)
  • Nodrošinām 380 darbavietas. (2016. gada dati)
  • Nodokļos valstij gadā samaksājam 4,4 miljonus EUR. (2015. gada dati)
  
 
   
 
    
  
  
 
  
 
   


 Lasīt vairāk

Rudens - ražas sezona

Sākot no augusta tiek vākta dārzeņu raža. Lai novāktu un uzglabātu ražu nepieciešams ieguldīt daudz darba. Šo darbu veikšanai tiek izmantotas ar vien jaunas tehnoloģijas un mehānismi, kas palīdz darbiem ritēt raitāk un dārzeņus varētu jums piedāvāt visa gada garumā.

    

 Lasīt vairāk